Skip to main content

Golfiväljak

Saaremaa Golfikeskus asub Kuressaare kesklinnast ja selle kordumatutest vaatamisväärsustest – linnusest, rannast ning spaadest – vaid veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel. Golfiväljak avati täies ulatuses 2008. aasta augustis.
Täismõõtmelise 18-rajalise golfiväljaku projekteeris Soome mainekas golfiarhitekt Lassi Pekka Tilander, eesmärgiga luua rahvusvahelisteks turniirideks sobiv championship-tüüpi golfiväljak.
Saare golfiväljak on ehitatud parimaid ehituspraktikaid järgides, seega kõik ehitised täidavad USGA (United States Golf Association) poolt ette antud normid.
Golfiväljaku arhitektuur on sujuvalt lainjaks vormitud, visuaalselt kaunis ja sulab ühte ümbritseva Saaremaise loodusega. Enam kui 500-st Põhja-Euroopa golfiväljakust vaid mõnikümmend on ehitatud sarnast golfiväljaku ehitustehnoloogiat kasutades.
Saaremaa golfiväljak on 18 rajaline par 72, mille pikkus tagatiidelt mõõdetuna on 6310 meetrit. Golfiväljaku raskusastmed on toodud Ratings lehel. Väljaku ääres asub 2,6 hektari suurune driving range, mis võimaldab väljakul korraga harjutada kuni 30 golfihuvilisel. Harjutusalal on lisaks veel bunkrid ning griinid chippamiseks ja puttamiseks. Klubihoone vastas oleval harjutusalal asuvad ka kaks Par-3 rada, kus kõigil huvilistel on võimalik tasuta harjutada nii lähimängu, kui kogeda päris väljakul mängimise emotsioone.

Väljak avati esimese võistlusega 15.augustil 2008 aastal. Üheteistkümne hooaja jooksul on väljakust kujunenud üks kenamaid väljakuid Eestis. Praeguse väljaku seadistuse juures on kõikidel golfimängijatel, olenemata mängija tasemest, võimalik end proovile panna ning kogeda igal mänguringil elamust. Väljakul on selgitatud seitsmel korral Estonian Amateur Open võitjad ning ühel korral Eesti löögimängu meistrid.
Golfiväljaku omanik ja haldaja on Saare Golf OÜ.