Kuressaare Ehitus CUP 2014 kokkuvõte

Nädalavahetusel toimunud Kuressaare Ehituse Cup´il oli nii üllatusi kui ka palju rõõmu. Võistlustules oli vägagi rahvusvaheline seltskond ning õhtusel autasustamisel austas meid oma kohaloluga 2013. aasta Moskva MM´il kõrgushüppes kuldmedali võitnud Bogdan Bondarenko. Tema kaasabil viidi läbi nii pidulik autasustamine kui ka tordi lõikamine.

Meeste HCP Strokeplay (HCP 0-18,4) võitis Toomas Teekel Valgeranna Golfiklubist netotulemusega 69 lööki. Talle järgnesid Saaremaa Golfiklubi liige Siim Auväärt netotulemusega 70 lööki ja Mika Järvinen Yyteri Golfist netotulemusega 73 lööki.

Meeste Stableford grupis (HCP 18,5-54) võidutsesid esikolmikus Saaremaa oma mehed. Esikoha võitis Mihkel Mölder suurepärase 42 punktiga, teise koha saavutas Tõnis Palts 39 punktiga ning kolmandaks jäi Tõnu Jõgi 36 punktiga.

Tõnis Palts, kes küll seekord oma võistlusklassis esikohta ei saavutanud, pidas siiski oluliseks pidada väga meeleoluka ning pika ja põhjaliku kõne, mis jagunes kolmeks alateemaks: regionaalpoliitiline, heteropoliitiline, rahvuspoliitiline. Kahjuks kõne stenogramm ei ole säilinud, selleks peab järgmine kord ise kohale tulema!

Naiste HCP Strokeplay (HCP 0-54) kindla võidu noppis endale Tiiu Jõgi Saaremaa Golfiklubist netotulemusega 72 lööki, teiseks jäi Svetlana Käsk Saaremaa Golfiklubist 77 löögiga (neto) ning kolmandaks Siiri Haller Suuresta Golfiklubist 78 löögiga (neto).

Pikima avalöögiga 9. rajal said seekord hakkama meestest Viljar Kõiva ning naistest Siiri Haller. Lähim lipule 10. rajal oli meeste arvestuses erakordne, kuna päeva üks kangelasi Tero Väli-Mattila suutis seal eneselegi üllatusena Hole-in-one´i lüüa. Naistest sai tubli 3,18meetriga lähim lipule Svetlana Käsk.

Auhinnatseremoonia ning sellele järgnenud õhtusöök kujunes üheks meeleolukamaks meie võistluste ajaloos. Mo Restorani söök-jook oli maitsev, vahuveini voolas ojadena ning mõnusat tantsumuusikat jagus kuni keskööni. Kõik, kes te seekord sellest kõigest ilma jäite, tulge võtke kindlasti osa meie saabuvatest võistlustest!