Saaremaa Openi võitis Peeter Van Buuren

Saaremaa Open 2011 võitis Peeter Van Buuren

24-25. septembrini peeti Kuressaares, Saaremaa Golfi golfiväljakul järjekordne Saaremaa Open võistlus, mis kuulus ka EGL E&Y Edetabeli Tour’i arvestusse. Osavõtjaterohke turniir lõppes peale dramaatilist play-off’i hollandlase Peter Van Buureni võiduga, teise Hollandi – Gert Hollandi ees.

Esimese võistluspäeva tuuline ilm ning tavapäraselt raske Saaremaa rada ei võimaldanud enamusel võistlejatest oma normaalset tulemust välja mängida. Neid kõrgetasemelise osavõtuga võistlusi ei ole Eestis palju, kus meie tuntud single’id tulevad mänguringilt rõõmustades, et tulemus alla 100 löögi jäi! Esimese päeva järel asus juhtima kindlalt mänginud Janno Pajo (Tallinna Golfiklubi) tulemusega 86 lööki, kellele järgnesid Seppo Puumala (Tallinna Golfiklubi) 89 löögiga, Enn Pääro (Tallinna Golfiklubi) ja Jan Larsson (EGCC) mõlemad 90 löögiga. Viiendal kohal oli üksinda Peter Van Buuren (Otepää Golfiklubi) 91 löögiga, kuuendat kohta jagasid 92 löögiga Andres Erm (EGCC), Taivo Jaansoo ja Jüri Tiitus (mõlemad Saaremaa Golfiklubi). Eelmise EGL E&Y Edetabeli Tour’i osavõistluse meister Gert Holland (Tallinna Golgiklubi) oli alles 9-ndal positsioonil 93 löögiga. Tema esimese päeva tulemuse rikkus 16-ndal par-5 rajal tehtud 13 lööki, mis kokkuvõttes läks maksma ka selle võistluse esikoha. Ka Van Buuren oskas esimesel päeval lüüa 3 triple-bogey’i.

Vaatamata kuumadele Kuressaare öödele olid teise võistluspäeva tulemused enamusel võistlejatest oluliselt paremad. Golfivõistluseks ideaalne ilm päikesepaiste ja mõõduka tuulega võimaldas golfaritel näidata enda tegelikke oskusi.

Seppo Puumala pudenes konkurentsist kohe front-9-i jooksul – üks +4 ja kaks topelt-bogey ei lubanud enam esikoha konkurentsis püsida. Kogu tähelepanu koondus kahele viimases grupis mänginud võistlejale – Janno Pajo ja Enn Pääro heitlesid sõna otseses mõttes iga löögi pärast, kus nende omavaheline seis viigistus peale 7-ndat rada. Päärol ebaõnnestusid küll 3. ja 8. rada, kus ta tegi triple-bogey’id, kuid muudel radadel näitas Enn üles oma tavapäraselt vastasmängijaid meeleheitele ajavat kindlat par’i mängu. Selle titaanide heitluse varjus aga edenesid hoopis kaks hollandiga seotud mängijat – Gert Holland tulistas päeva parima front-9 tulemuse 41 lööki ja hollandlane Van Buuren tegi ka tubli tulemuse 44 lööki. Seega jõudis front-9 lõpuks Gert Holland juba jagatud 2. kohale. Peale esimest poolt oli seis järgmine:
1 Janno Pajo 133 lööki
T2 Gert Holland 134 lööki
T2 Taivo Jaansoo 134 lööki
T2 Enn Pääro 134 lööki
5 Peter Van Buuren 135 lööki
T6 Jan Larsson 136 lööki
T6 Andres Erm 136 lööki.

Teisel poolel libisesid teistest kohe eest ära Peter Van Buuren (37 lööki) ja Gert Holland (38 lööki). Van Buuren suutis teises pooles lüüa ka 2 birdie’t. Seega oli „hollandlastel“ teise mänguringi lõpus seis viigis ja vaja läks play-off’i, mis mängiti 18-ndal rajal.

Peter lõi puu-3-ga hea avalöögi fairway keskele, kuid Gerti avalöök kaldus natuke paremale ning pall jäi pidama küll vaid paar sentimeetrit fairway’is väljas, aga väga tihedas rough’is. Sealt väljalöömisega jäigi Gert Holland hätta ning sai palli green’ile alles 3-nda löögiga. Ka Peter Van Buureni lähilöök ei õnnestunud kõige paremini ja läks pikaks üle green’i, kuid see-est tegi sealt ideaalse chipi lipu kõrvale ja sealt lihtsa pari. Kuna Gert oma mõnemeetrist putti sisse ei saanud, oligi Saaremaa Open 2011 meister selgunud.

EGL EjaY Edetabeli Tour’i seis pärast Saaremaa Open’it on meeste arvestuses järgmine:
1. Eero Sikka Saaremaa Golfiklubi 535,10
2. Janar Toomesso EGCC 477,90
3. Jan Larsson EGCC 461,40
4. Taivo Jaansoo Saaremaa Golfiklubi 457,40
5. Gert Holland Tallinna Golfiklubi 428,80
6. Erko Täht Tallinna Golfiklubi 427,80
7. Mait Schmidt EGCC 411,20
8. Egeti Liiv Valgeranna Golfiklubi 386,60
9. Sander Kukk EGCC 319,00
10. Maido Pajo Tallinna Golfiklubi 295,00
 

Autor: EGL